Facebook ile Bağlan
Tuşlular » Synthesizer
Yamaha MOXF6 61 Tuşlu Synthesizer
  • Stok Kodu: CMOXF6TR
  • Marka: Yamaha

Taksitli Satış Fiyatı

11,184.94 TL

KDV Dahildir.

Toptan Satış Fiyatı

10,066.44 TL

KDV Dahil.

TIKLA WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER

0541 481 93 93

Whatsapp üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
  • Ürün Özellikleri
  • Taksit Seçenekleri
  • Kargo ve Garanti
  • Ürün Yorumları
  • Ürün Videosu

Yamaha MOXF6 Synthesizer

On Yılın Motif Modellerinden Ses Dünyası

Yeni MOXF Serisi MOTIF XF sound engine (ses motoru) ile Flash bellek ile büyütülebilirliği, MIDI klavye kumandası ile kapsamlı DAW ve VST kontrolünü, USB Audio/MIDI arayüzünü, cihaz içinde sıralama (sequencing) özelliğini ve geniş bir DAW/VST yazılım paketini birleştiriyor.

Popüler MOX Serisini en son MOTIF XF teknolojisi ile daha fazla ses, efekt ve hatta bir Flash kart opsiyon girişi ekleyerek güncelledik. MOTIF XF ve MOX verileri ile uyumlu olduğu için, MOXF hemen çok geniş bir ses koleksiyonu ve sample kitaplığına ve opsiyonel yazılıma sahip olur. Büyütülebilir, taşınabilir, makul fiyatlı ve çok geniş bir yelpazede başka ürünlerle uyumlu bu enstrümanlar MOTIF müzik prodüksiyon gücünü yepyeni bir müzisyen ve müzik yapımcısı nesline getirmektedir.

Özellikler

5 Ana Özellik

5 Ana Özellik

MOTIF XF Ses Kalitesi

MOTIF XF Ses Kalitesi

MOTIF XF Sound Engine

MOTIF XF Sound Engine

MOXF piyano, elektrikli piyano, yaylılar ve nefesli sazlar, orkestra sesleri, gitar, bas ve davulun yanında çok geniş çeşitte eski ve modern synthesizer sesinin dahil olduğu zengin bir enstrüman sesi koleksiyonuna sahiptir. Burada özellikle belirtilmesi gereken sadece bir akustik piyano üreticisinin yapabileceği şekilde iki Yamaha konser piyanosunun (275 cm’lik CFIIS ve 215 cm’lik S6) detaylı dijital yeniden yaratımıdır. En ufak nüansların bile çok detaylı şekilde yeniden üretimi en talepkar müzisyenleri bile memnun edecek incelikle oluşturulmuş piyano sesleri sağlamıştır. 741MB’lık dalga biçimi ve yepyeni bir içerik sahibi MOXF muhteşem S6 konser piyanosu dahil 136 yeni ses, ‘clavinet’ ve orglar gibi klavye sesleri ile orkestra ve hip hop gibi çok farklı müzik türlerinden yeni sesler sunar.

VCM efektleri

VCM efektleri

Yamaha’nın özel VCM (Virtual Circuitry Modeling [Sanal Devre Modellemesi]) teknolojisi devre seviyesinde eski EQ’ların, kompresörlerin ve fazörlerin efektlerini simüle eder. Bu teknoloji Yamaha’nın eski analog kompresörlerin, EQ’ların ve ‘stomp box’ların en detaylı transistörlerine ve rezistanslarına kadar ses yapılarını modelleyerek MOXF’deki enstrümanların kalitesini iyileştirebilmesini sağlamıştır. MOXF ayrıca Yamaha’nın sektör standardı haline gelmiş dijital kayıt konsollerinde bulunan yüksek kaliteli efektlerinin yanında SPX2000’de bulunan ödüllü REV-X reverb’i parmaklarınızın ucuna getirir. MOXF’de , MOXF’in A/D giriş terminaline mikrofon bağlayabilmenizi ve sesinize efekt yapabilmenizi ya da çarpıcı armoniler yaratabilmenizi sağlayan vocoder efektleri bile bulunur.

Flash bellek ile büyütülebilirlik

Flash bellek ile büyütülebilirlik

The MOXF, MOTIF XF ve MOX için geliştirilen ses içeriği ile uyumludur. Opsiyonel Flash kart Yamaha’nın “Inspiration In A Flash” ve “CP1 Piyano” gibi promosyonel içeriklerin yanında piyasada satılan başka üreticilerin çok sayıdaki kitaplıklarını kullanarak ihtiyaçlarınıza uygun şekilde ses setinizi size özel hale getirebilmeniz için 1GB’a kadar yeni sample’lar ekleyebilmenizi sağlar.

 

Yaratıcılığınız zenginleştirecek performans modu

Yaratıcılığınız zenginleştirecek performans modu

Performans modu birden fazla sesi bir araya getirebilmenizi (4 parçaya kadar) ve onları tek bir MIDI kanalda çalabilmenizi böylelikle dinamik katman seslerini ve hata davullar ve arka plan bas kayıtları eşliğinde solo çalabilmenizi sağlar. Interaktif Arp motoru ile basit akorlar ya da basit notalar çalmak bile size yaratıcılığınıza ilham verecek komple müzikal performanslar sağlar. MOXF’da rock, world, hip hop, caz ve daha bir çoğu dahil çok çeşitli müzik türünde 256 adet önceden kaydedilmiş performans bulunur.

İlhamınızı şekillendirmek için enstrümana dahil edilmiş sıralayıcı (sequencer)

MOXF’de, bilgisayar ya başka harici cihazlara ihtiyaç duymadan yüksek kaliteli müzik yapabilmeniz için enstrümana dahil edilmiş bir sıralayıcı (sequencer) bulunur. Bu güçlü araç hem çaldığınız anda performans verileriniz kaydeden gerçek zamanlı kayıt hem de belirli melodi bölümlerini ya da başka zorlu pasajları kaydetmek için uygun olan bölüm kaydı özelliği sunar. Sadece [REC] düğmesine basarak özellikle yaratıcı performansları doğrudan bir şarkıya ya da modele bile kaydedebilirsiniz.

Gelişmiş bilgisayar entegrasyonu MOXF’yi müzik prodüksiyon stüdyonuzun merkezi yapar

Gelişmiş bilgisayar entegrasyonu

Komple bir yazılım paketi

Komple bir yazılım paketi

MOXF’da enstrümanı bilgisayar sisteminizle entegre etmenizi sağlayan çeşitli müzik prodüksiyon yazılımları bulunur. Bunlar arasında sesin detaylı düzenlenmesi ve parametrelerin miksajı için MOXF Editor, en sevdiğiniz VST enstrümanları için kontrol şablonlarını düzenleyip yaratmanızı sağlayan kullanışlı bir araç olan MOXF Remote Editor ve Cubase yazılım ile entegrasyonu inanılmaz basitleştiren Remote Tools yazılımları bulunur.

Hem Audio Hem de MIDI bağlantıları için tek bir USB kablosu

MOXF ile bilgisayarınız arasında hem audio(ses) hem de MIDI verileri aktarmanız için gerekli olan sadece tek bir USB kablodur. MOXF’de iç seslerini kaydedebilmeniz için yerleşik bir 4-in2-out USB audio arayüzü ve doğrudan bilgisayarınıza kaydedilmiş gitarları ve vokalleri yakalamak için kullanılabilecek iki özel audio giriş bulunur. Sadece bir müzik prodüksiyon aracı olmaktan öte, USB bağlanabilirliği ve detaylı klavye kontrol fonksiyonelliği MOXF ünitenizin audio çıkışları aracılığıyla VST yazılım synthesizer’larını çalıp kontrol etmenizi sağlayarak ilave cihazlar kullanmadan VST’leri canlı sahne gösterilerinize entegre edebilmenizi mümkün kılar - sadece bir bilgisayara ekleyin ve çalın.

Cubase AI 7 ile Müzik Prodüksiyonu

Cubase AI 7 ile Müzik Prodüksiyonu

Cubase AI 7, özellikle Yamaha’nın müzik produksiyon synthesizer’ları ile entegre olmak üzere yapılmış Steinberg’in DAW (Dijital Ses İstasyonu) yazılımının bir versiyonudur. MOXF’de hem MIDI hem de audio arayüz olduğu için, 32 adede kadar audio ve 48 adede kadar MIDI kayıt yapabilirsiniz. Analog girişlere analog bir mikser, mikrofon ya da gitar bile bağlayabilir, MOXF aracılığıyla her türlü enstrümanı bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Yerleşik efektler ve 16 VST enstrümanı kontrol edebilme becerisi ile Cubase AI nota sistemi, notaya geçirme ve otomatik miksaj dahil komple bilgisayar müzik prodüksiyon sürecini gerçekleştirmenizi sağlar.

DAW yazılımının kumanda edilmesi

MOXF’da DAW yazılımını kumanda edebilmenizi sağlamak üzere yazılım pencerelerini açmak ve kapamak, enstrüman parçaları eklemek ve VST enstrümanları seçmek için panelindeki düğmeleri kullanabilmeniz sağlayan özel bir uzaktan kumanda modu vardır. Al düğmesi Cubase’da seçebileceğiniz tüm parametrelerin otomatik olarak kontrol edilebilmesi amacıyla jog wheel (seçim kadranı) ya da set olarak kullanılabilir. MOXF’i ayrıca başka popüler DAW paketlerini kumanda etmek için de kullanabilirsiniz.

Steinberg Prologue VSTi

Steinberg Prologue VSTi

Prologue VSTi cephanenizin ayrılmaz bir parçası olacak harika şekilde zengin sesli sanal analog bir synthesizer’dır. Prologue’un dokusal çeşitliliği zengin, detaylı pad’ler ile parlak, keskin kablolara kadar değişiklik gösterir. Prologue’ un sezgisel kullanıcı arayüzü üç osilatörüne, güçlü çoklu-modlu filtresine, dört zarfına, iki LFO’suna, güçlü bir modülasyon matrisine ve cihazda mevcut efektlere erişim ile tüm düzenleme becerilerini kullanıcıya sunar. Ve Prologue 128 adede kadar ses ile polifonik olduğu için (muhtemelen) hiçbir zaman yaratıcılık sıkıntısı çekmeyeceksiniz.

YC-3B Tone Wheel Org VST

YC-3B, ton wheel orgların klasik sesini yeniden üreten bir VST enstrümandır. Daha sonra VST ön ayarları olarak kaydedebileceğiniz kendi orijinal seslerinizi yaratmak için kullanabileceğiniz 64 farklı önceden kaydedilmiş ses programı sunar.

Çalınabilirlik ve Kullanılabilirlik

Çalınabilirlik ve Kullanılabilirlik

Kolay kullanım ve kapsamlı kontroller

Kolay kullanım ve kapsamlı kontroller

Kategori arama modu hepsi de kendi alt-kategorisine sahip 16 farklı enstrüman kategorisi sunar böylelikle ihtiyacınız olan sesi yakalamak hızlı ve sezgisel bir süreçtir. Performance Creator ile tek bir düğmeye basarak kolaylıkla katman (layer) ya da ayrık (split) özelliklerini kullanan performanslar oluşturabilirsiniz. Beğendiğiniz bir ses ile başlayın ve sonrasında MOXF’un uygun katman sesini seçebilmesi için LAYER düğmesine basın. Otomatik olarak bir sol es bas sesi getirmek için SPLIT düğmesine basın ve sonrasında enstrümandaki çok sayıdaki yerleşik ritim kalıplarına ulaşmak için DRUM ASSIGN’a gidin.

88-tuşlu standart tam ağırlıklı Çekiç (Graded Hammer Standard) aksiyon ve 61-tuşlu yarı-ağırlıklı aksiyon

88-tuşlu standart tam ağırlıklı Çekiç (Graded Hammer Standard) aksiyon ve 61-tuşlu yarı-ağırlıklı aksiyon

MOXF8 modelinde – akustik piyano çalma hissine çok benzer şekilde - bas seslerde daha ağır bir tuşesi varken tizlere ilerledikçe daha hafif bir tuşeye geçen ve bu ikisinin arasında tuşenin doğal şekilde kademeli olarak değiştiği orijinal, gerçekçi klavye tepkisi sağlayan 88-tuşlu GHS klavye bulunur. Diğer yandan, MOXF6 modeli enstrümanın sunduğu zengin ses çeşitliliği kolay ve etkileyici bir şekilde çalabilmeniz için tasarlanan ve ayarlanan 61-tuşlu, yarı ağırlıklı bir klavye sunar.

Mobilite – Taşıması kolay ve hafif

Mobilite – Taşıması kolay ve hafif

Hafif bir gövde (MOXF6: 7.1kg, MOXF8: 14.9kg) MOXF’yi provalara ya da konserlere taşımanın kolay olması anlamına gelir - bunlar ağırlıkları açısından bakıldığında, Yamaha’nın bugüne kadar ürettiği en güçlü iş istasyonlarıdır. Her iki model de benzer MOTIF modellerinden % 50 daha hafiftir.

 

 

Teknik Özellikler

Tone Generator AWM2, with Expanded Articulation
Maximum Polyphony 128 notes
Multi Timbral Capacity 16 parts (Internal), A/D input part
Wave 741MB (when converted to 16-bit linear format), 3,977 waveforms
Voices Preset: 1,152 Normal Voices + 72 Drum Kits, GM: 128 Normal Voices + 1 Drum Kit, User: 384 Normal Voices + 32 Drum Kits
Performance User: 256 (up to 4 parts)
Filter 18 types
Effects Reverb x 9 types, Chorus x 22 types, Insertion (A, B) x 54 types x 8 parts, Vocoder x 1 (uses both Insertion Effect A and B blocks), Master Effect x 9 types, Master EQ (5 bands), Part EQ (3 bands, stereo)

Sequencer

Note Capacity Approx. 226,000 notes
Note Resolution 480 ppq (parts per quarter note)
Maximum Polyphony 124 notes
Tempo (BPM) 5 – 300
Song recording type Real time replace, Real time overdub (with the exception of the Pattern Chain), Real time punch in/out (Song only), Step (with the exception of the Pattern Chain)
Song tracks Song: 16 sequence Tracks (Loop on/off can be set for each Track), Tempo Track, Scene Track , Pattern: 16 Phrase Tracks , Pattern Chain: Pattern Track, Tempo Track, Scene Track
Songs 64 Songs, Mixing Voices: 16 Voices per Song/Pattern (up to 256 Voices) , Mixing Templates: 32 for all Songs and Patterns
Patterns 64 Patterns (x 16 sections), Measures: 256 maximum
Phrases User Phrases: 256 per Pattern
Arpeggio Preset: 7,981 types, User: 256 types (MIDI Sync, MIDI transmit/receive channel, Velocity Limit, and Note Limit can be set. 4 Arpeggio parts can be played simultaneously.)
Scene Memory 6 per Song
Sequence formats Original format, SMF format 0, 1 (Format 1 load only)

Size/Weight

Dimensions Width 1,030 mm
Height 125 mm
Depth 358 mm
Weight Weight 7.1 kg

Other

Master User:128 (Each master includes Master keyboard settings with 4 Zones, Assignable Knob settings, Program Change table.)
Sequence Software compatible with the Remote Control function For Windows®: Cubase 7 series, SONAR X2, For Mac®: Cubase 7 series, Logic Pro 9, Digital Performer 7 (Functions to be controlled differ depending on the software.)
Controllers Pitch Bend wheel, Modulation wheel, Assignable Knob x 8, [DATA] dial x 1, Assignable Function buttons x 2
Display 240 x 64 dot, backlit LCD
Connectors OUTPUT [L/MONO]/[R] (standard phone jack), A/D INPUT [L]/[R] (standard phone jack), [PHONES] (standard stereo phone jack), [FOOT CONTROLLER], FOOT SWITCH [ASSIGNABLE]/[SUSTAIN], MIDI [IN]/[OUT]/[THRU], USB [TO HOST]/[TO DEVICE], DC IN
Power Supply 13W
Accessories AC adaptor (PA-150 or an equivalent recommended by Yamaha), USB cable, Owner’s Manual, Online Manual CD-ROM x 1 (containing Reference Manual, Synthesizer Parameter Manual, and Data List), CUBASE AI DOWNLOAD INFORMATION
Taksit Seçenekleri

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.