Facebook ile Bağlan
Piyanolar » Dijital Piyanolar » Duvar Tipi Dijital Piyanolar

Görseller Yükleniyor
Yamaha CSP-150 Dijital PiyanoYamaha CSP-150 Dijital PiyanoYamaha CSP-150 Dijital PiyanoYamaha CSP-150 Dijital Piyano
Yamaha CSP-150 Dijital Piyano
  • Stok Kodu: NCSP150B
  • Marka: Yamaha

Havale - Tek Çekim (%10 İndirimli)

34,654.76 TL

KDV Dahildir.

Taksitli Satış Fiyatı

38,505.29 TL

KDV Dahildir.

Toptan Satış Fiyatı

34,654.76 TL

KDV Dahil.

  • Ürün Özellikleri
  • Taksit Seçenekleri
  • Kargo ve Garanti
  • Ürün Yorumları
  • Ürün Videosu

dijital piyanolar tabure ve kulaklık hediyeli

Yamaha CSP-150 Dijital Piyano

Zahmetsiz Bir Performans İçin Yenilikçi Yaklaşım

Clavinova Serisi, gerçek bir piyano denilince akla gelen kuyruklu akustik piyanoların dokunuş ve tonuna ulaşma yolunda devamlı geliştirileren yenilikçi Yamaha teknolojisinin eseri ürünlerdir. Bu özgün piyano deneyimi Yamaha’nın 100 yıldan fazladır ar-ge çalışmaları ve yatırımlarının sonucunda ortaya çıkmıştır. En son teknoloji kullanılarak kuyruklu akustik piyano kalitesini elde etmiş bu seri tüm seviyeden piyanistlere davetkar bir piyano çalma deneyimi vaad ediyor. Bu seri ile gerçek bir kuyruklu akustik piyanonun dokunuş ve tonu elde edilirken dijitalden akustik piyano geçiş aşamasını oldukça zahmetsiz ve keyifli kılıyor.

Dünyadaki En İyi Konser Piyanolarının Sesi Yanı Başınızda

Bir tuş uzaklığında bulunan dünyaca ünlü Yamaha CFX ve Bösendorfer Imperial piyano tonları yalnızca örneklenmiş seslerden oluşmuyor. Yamaha CSP serisi bu efsanevi piyanoların tonunu inanılmaz detayları kaybetmeden parmaklarının ucuna, yanı başına getiriyor.

Sizi Tamamen Çevreleyen Bir Piyano Deneyimi – Kulaklıklarla Bile!

Yamaha’nın gelişmiş binaural örnekleme teknolojisi artık Clavinova serisi piyanolarda. Bu teknoloji çok spesifik bir kayıt düzeni ve ekipmanlar kullanılarak Yamaha’nın efsanevi CFX piyanoların seslerinin kaydedilmesi ile oluşturulmuştur. Bu şekilde kayıt yöntemi ile insan kulağının duyabileceği en ince ayrıntılar bile doğal bir şekilde yakalanarak Clavinova serilerinde hayat bulmuştur. Bazen kulaklıkla çaldığınızı bile unutacaksınız.

Çeşitlilik Hayatın Tadı Tuzu

CSP-170 “Natural”, “Sweet” ve “Cool” isimleriyle anılan ve yüksek kaliteli enstruman seslerini size getiren, Yamaha’nın “Super Articulation Voices” (SA) teknolojisine sahiptir. Bu teknoloji ile bu enstrumanların performanslarındaki doğal nüansları sanki usta bir müzisyen çalıyormuşçasına duyacaksınız. Örneğin gitardaki perde gürültüsü ve gövde gürültüsü, üflemeli çalgılardaki nefes alma ve glissando efektleri tamamen parmaklarınızın ucunda belirecek! Dokunuşlarınızı değiştirirerek, pedalları kullanarak ve çalım tekniklerinizi değiştirerek SA teknolojisiyle ile gelen bu detayları hissedin!

Piyanodan Daha Fazlasını Çalmak İstediğinizde

CSP Clavinova’yı diğer piyanolardan ayıran en önemli özelliklerin başında gerçek zamanlı akor çalımıyla farklı stillerdeki müzik tarzlarına hükmedebilme özelliğidir diyebiliriz. Eşlik stilleri bir çok müzik türü için akorları çalarak kontrol edebileceğiniz bir şekilde tasarlanmıştır. Ufak jazz gruplarından senfonik orkestralara hangi armoni ve akorları kullanacağınızı, nasıl bir tarzla çalabileceğinizi ve çaldığınız grubun dinamiklerini bile parmaklarınızın dokunuşları ile belirleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Tüm dünyadan gerçek profesyonel müzisyenlerin dokunuşları ile şekillendirilmiş bu özgün stiller, stüdyo kalitesinde alt yapıları sağlıyor. Kendi başınıza çalarken bile yalnız hissetmeyeceksiniz.

Kademeli Çekiç Sistemine Sahip 3X Tuşlar (GH3X)

CSP-150 dijital piyanonun tuşesi, dijital bir piyano çaldığınızı unutturacak kadar gerçekçi! Bunu yalnızca Yamaha değil, profesyonel konser piyanistleri de söylüyor. Hakiki bir dokunma hissi ve tuşların doğal pozisyonuna dönüşündeki yumuşaklık yıllarca akustik piyano çalan kişileri bile etkilemeyi başardı. GH3X teknolojisinde yaysız mekanizma ile aynı çekiç sistemi kullanıldığından bas notalarda daha ağır ve tiz notalarda daha hafif tuş hassasiyetine sahip olacaksınız!

Clavinova Piyano Tuşlarının Kaçış Mekanizması

Kuyruklu piyanolardaki tuşların kaçış mekanizması, tellerin titreşiminin olumsuz etkilenmemesi amacıyla çekiçler tellere vurduktan sonra hızlıca tellerden uzaklaştırılması esasına dayanır. Bu mekanizma tuşlara çok az basıldığında bir takılma hissiyatı uyandırır. Gerçek akustik piyano ifadesi ile super tonlar, dokunuş ve pedal kontrollerini sizlere sunarken aynı zamanda bu kaçış mekanizmasını da harika bir çalınabilirlik seviyesine çekmeye ve bol tekrarlara rağmen performansınıza olumsuz etki yaratmaması amaçlandı. Clavinova piyano tuşları, tuşların en alt pozisyondaki kaçış dinamiklerini yakalamayı başardı. Bu tasarımla doğal takılma hissi en düşük vuruşlarda bile hissedilirken gerçek bir kuyruklu akustik piyanodan ayırmak neredeyse mümkün değil. Bu tuşlar ekstra sürtünme eklenerek tekrarlı tuş kullanımında ve tuşun çalan kişiye yanıtlarında performansı olumsuz etkilememektedir.

Sentetik Fil Dişi ve Abanoz Tuş Kaplamaları

Piyanistler olarak parmaklarımız sandığımızdan çok daha hassastır. Piyano tuşlarının hissiyatı oldukça önem taşımaktadır. NWX tuş takımında, beyaz tuşlar Yamaha’nın kendi bağımsız buluşu olarak en yüksek kalitede sentetik fil dişi malzemeden üretilmiş olup eski akustik piyanolardaki temas hissiyatını sağlar. Siyah tuşlar ise yine sentetik abanozdan yapılmış olup  malzeme yapısından dolayı parmaklarınızın kaymamasını ve saatlerce çalınsa bile doku ve hissiyatı aynen bir gerçek akustik piyanodaki gibi kalmasını sağlamaktadır. Yüz yıldan fazla bir süredir bu konularda ar-ge ve yatırım çalışmaları sonucu Yamaha teknolojisi her zaman en doğal, rahat ve dayanıklı malzemeler ortaya çıkartmıştır. Bunlara ek olarak tertemiz bir doku ile piyasadaki hiç bir dijital piyanoda karşılığını bulamayacağınız bir hissiyat ve çalım keyfine sahip olacaksınız!

Tuş Dengeleyiciler – Yamaha’nın İyileştirilmiş Tuş Dengeleyici Sistemi

Tuş takımları piyanolardaki en önemli unsurlardan biridir. Parmak uçlarınızdan akan duygularınızı sese dönüştüren noktalardır. Bu nedenle her zaman tertemiz bir doku ve uzun performanslar için dokunuşlarınızı bozmayan bir yapıda olmalılar. Yamaha bu nedenle 88 tuşa birden tuş dengeleyici mekanizmalarını yerleştirmiş ve doğal dokunuşu çalım esnasında dengeli ve dayanıklı tuşlarla piyanistlere sunmayı amaçlamıştır.

Dinleyiciyi Tamamen Yakalayan Bir Piyano Tonu İçin

Akustik bir piyanoda teller titredikçe piyanonun tüm gövdesi ile beraber harekete geçerek zengin ve derin bir ton yaratırlar. Yalnızca çaldığınız notaya ait olan tel değil diğer armoniklerle beraber başka teller de titreyerek bu dolgun akustik piyano tonunu oluşturur. Bu nedenle piyano sesini taklit edebilecek teknolojiler mühendisler için en zor projelerden biri olmuştur.

Clavinova Serisi’ndeki Virtual Resonance Modelling (VRM) teknolojisi ile bu doğal uyumla evrendeki en güzel seslerden biri olan akustik piyano sesi gerçeğinden ayrılamayacak kadar bir oranda dijital piyano halinde sizlerin hayatına giriyor. Bu karmakarışık parametrelerin tuş hassasiyeti, pedal zamanlamasındaki hassasiyet gibi değişkenlerle birleşmesi sonucu Clavino Serisi başka hiç bir dijital piyanodan alamyacağınız sonuçlar sağlıyor.

Akustik İyileştirici

Clavinova üzerinde bulunan hoparlörler akustik iyileştirici teknolojisi ile donatılmıştır. Bu teknoloji ile titreşime geçen enstruman gövdesi ile beraber sesin hacmi zamanla artacaktır. Buna zıt olarak da enstruman gövdesi içindeki boru sistemi ile bu titreşimler bastırılarak hoparlörlerden alacağınız sonuca fiziksel faktörler olumsuz etki edemeyecektir.

Bu iyileştirme yalnızca Yamaha’nın bir asrı aşkın tutkusu ve deneyimi sonucunda, uzun süren çalışmalarla ve de enstrumanların içsel akustik özelliklerine de hakim olmasıyla ortaya çıkartılmıştır.

Harika Vokal Armonileri ile Şarkı Söyleyin – Kendinizle Bile!

Yamahamusicsoft.com’dan indirebileceğiniz veya Clavinova ile gelen şarkılar üzerine karaoke çalışmaları yaparak şarkı söylemenin de keyfine varabilirsiniz. Şarkı sözleri Akıllı Piyanist uygulamasında size sunulurken, kelime ve cümle geçişleri renk değiştirerek size her zaman doğru bir şekilde yönlendirir.

Ayrıca bir mikrofon takarak şarkı söylerken vokal armonileri de yaratabilirsiniz. Vokal Armoni özelliği ile üst düzey armoniler yaratarak adeta geri vokallere sahip bir star şarkı söyleyip müzik yapmanın keyfine varacaksınız.

Kanal Kayıt İmkanı

Clavinova’daki dahili kayıt fonksiyonu ile performanslarını tek bir dokunuşla kaydedebilisiniz. Bu özellikle çalışmalarınızı gözden geçirmek ve kendinize eleştirel bakabilmek amacıyla da oldukça kullanışlı olacaktır. Ek olarak 16 adet kanala kadar eş zamanlı kayıt yapma imkanı ile farklı eller farklı partisyonları kaydedebilir veya üst üste vokal kayıtları yapabilirsiniz.

*Kayıtlar MIDI formatında alınmaktadır. Ayrıca Akıllı Piyanist Uygulaması ile de kayıt yapabilirsiniz.

Ses Kaydedicisi

Akıllı Piyano Uygulamasına kaydettiğiniz paraları uygulama ile ses dosyaları olarak kaydedip akıllı cihazlarınız üzerinde de çalabilirsiniz.

Akıllı Piyanist Uygulamasına Kablosuz Bağlantı İmkanı

Akıllı Piyano Uygulaması yalnızca kablolu değil UD-WL01, Wi-Fi USD veya Wireless LAN adaptorü gibi kablosuz bağlantı teknolojileri ile de kullanılabilir.

Akıllı Pianist

Clavinova CSP serilerine kablolu veya kablosuz bağlantı yaparak kullanabileceğiniz "akıllı pianist" uygulaması ile piyano çalmaktan çok daha fazla keyif alacaksınız.

*Clavinova CSP serisi piyanolara özel geliştirilen "Akıllı Piyanist" uygulaması...

 

En sevdiğiniz şarkıları “Sesten Notaya” fonksiyonu ile hemen çalmaya başlayın.

Akıllı Piyanist uygulaması ile akıllı cihazlarınız üzerindeki şarkılardan otomatik olarak piyano eşliği yaratarak en sevdiğiniz şarkılara eşlik etmenize yardımcı olur.

Birlikte Şarkı Söyleyebileceğiniz Grup Altyapıları

Kendi kendinize alıyorsanız bile arkanızda harika bir grup çalıyormuş gibi gelen eşliğin keyfini çıkarın. Eşlik fonksiyonu bir çok tarza ait müzikal patternlere sahip olup performansınızla hemen eşleşelecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca mikrofon bağlayarak vokal armonileriniz eşliğinde şarkı da söyleyebilir, şarkıların nakarat kısımlarında adeta arkanızda vokalistleriniz varmışçasına geniş ve dolgun bir aranjman yaratabilirsiniz.

Gerçek Bir Akustik Piyano Sesi Parmaklarınızın Ucunda

CSP Serisi, Yamaha’nın amiral gemisi CFX ve Bösendorfer kuyruklu akustik piyanolarından alınan tınılarla oluşturulmuştur. Bu harika enstrumanların tonları konser salonları, katedraller, küçük odalar ve hatta piyanonun kapağının açık veya kapalı olması durumuna göre bile değişen ton karakterleri baz alınarak CSP serisinde dijital olarak hayat bulmuştur. Tuş hassasiyeti inanılmaz yüksek olan CSP serisinde gerçek kuyruklu bir akustik piyanodaki tuş hassasiyetini neredeyse birebir deneyimleyeceksiniz!

Teknik Özellikler

Boyutlar Width 1,412 mm (55-85") (Parlak Cila: 1,418 mm (55-13/16"))
Height 1,040 mm (40-15/16") (Parlak Cila: 1,040 mm (40-15/16"))
Depth 465 mm (18-5/16") (Parlak Cila: 466 mm (18-6/16"))
Weight Weight 58.0 kg (127 lb, 14 oz) (Parlak Cila: 61.0 kg (134 lb, 8 oz))
Klavye Tuş Sayısı 88
Tuş Malzemesi GH3X (Graded Hammer 3X) Sentetik fildişi ve abanoz malzemeden tuşlar, Tuş kaçış mekanızması
Tuş Hassasiyeti Hard2, Hard1, Medium, Soft1, Soft2, Fixed
88-Tuş Doğrusal Graded Hammer Tuş Sistemi -
Karşı Ağırlık Yok
Pedal Pedal Sayısı 3
Yarım Pedal Mevcut
Fonksiyonlar Sustain, Sostenuto, Soft, Glide, Style Start/Stop, Volume, vb.
Akustik Piyano Hassasiyetli Damper Pedalı -
Ekran Boyut Akıllı cihazınıza bağlı olarak değişir
LCD Parlaklığı -
Dokunmatik Ekran Akıllı cihazınıza bağlı olarak değişir
Renk Akıllı cihazınıza bağlı olarak değişir
Nota görüntüleme fonksiyonu Mevcut*
Şarkı sözü görüntüleme fonksiyonu Mevcut*
Metin görüntüleme fonksiyonu Mevcut*
Dil 26 Dil (İngilizce, Japonca, Almanca, Fransızca, İspanyolca, vb.)
Panel Dil İngilizce
Tuş Kapağı Tuş Kapağı Stili Kayan Mekanizma
Nota Defteri Yeri Mevcut
Ton Yaratma Piyano Sesi Yamaha CFX, Bösendorfer Imperial
Binaural Örnekleme Mevcut (Sadece Yamaha CFX Sesi)
Key-off Örnekleri Mevcut
Smooth Release Mevcut
VRM Mevcut
Polifoni Polifoni Sayısı (Maks.) 256
Preset Ses Sayısı 692 Ses + 29 Davul/SFX Kitler
Öne Çıkan Sesler 14 VRM, 113 Super Articulation, 27 Natural!, 27 Sweet!, 63 Cool!, 69 Live!, 30 Organ Flutes!
Uyumluluk (Playback için) XG, GS , GM, GM2
Çeşitleri Reverb 58 Preset
Chorus -
Master Compressor -
Master EQ 5 Preset + Kullanıcı Tanımlı
Part EQ -
Intelligent Acoustic Control (IAC) (Akıllı Akustik Kontrolü) Mevcut
Stereophonic İyileştirici Mevcut
Insertion Efekt -
Variation Efekt -
Vokal Armoni VH (44 Preset)
Fonksiyonlar Çiftli/Katman Mevcut
Split Mevcut
Preset Preset Stil Sayısı 470
Öne Çıkan Stiller 396 Pro Stili, 34 Session Stili, 4 Free Play Stili, 36 Pianist Stili
Fingering Akor Bulma Alanı - Full, Akor Bulma Alanı - Lower
Stil Kontrolü INTRO x 1, ENDING x 1, MAIN x 4, FILL IN x 4
Diğer Özellikler Musik Bulucu -
Tek Tuşla Ayar (OTS) -
Dosya Formatı -
Preset Şarkı Preset Sayısı 403
Kayıt Kanal Sayısı 16
Veri Kapasitesi Akıllı cihazınıza bağlı olarak değişir
Kayıt Fonksiyonu Mevcut
Uyumlu Veri Formatı Playback SMF (Format 0 & 1), XF
Kayıt SMF (Format 0)
Ders/Rehber Lesson/Guide Doğru Ton, Herhangi Bir Ton, Senin Tempon*
Rehber Işıkları Mevcut (4 adım)
Piyano Odası Mevcut
USB Ses Kaydedici Playback Akıllı cihazınızın desteklediği format
Kayıt WAV/AAC
USB Ses Zaman Esnetme Mevcut
Ton Değiştirme Mevcut
Vokal Azaltma Ana Melodiyi Bastırma
Diğer Özellikler Metronom Mevcut
Tempo Aralığı 5 – 500, Tap Tempo
Transpoze -12 – 0 – +12
Akort 414.8 – 440.0 – 466.8 Hz
Gam Tipi 9
Ses Kaydedici/Oynatıcı Kayıt Süresi (maks.) Akıllı cihazınıza bağlı olarak değişir
Sesten Notaya Mevcut
Kayıt Hafızası Mevcut
depolama Dahili Bellek Akıllı cihazınıza bağlı olarak değişir
Harici Sürücüler Akıllı cihazınıza bağlı olarak değişir
Bağlantı Kulaklıklar Standart stereo jack (x 2)
Mikrofon Giriş Seviyesi, Mic/Line In
MIDI IN/OUT/THRU
AUX IN Stereo mini
AUX OUT L/L+R, R
AUX Pedal Mevcut
RGB OUT -
USB'den Cihaza USB'den Cihaza, iPad
USB'den PC'ye bağlantı Mevcut
Amfi 30 W × 2
Hoparlörler 16 cm ×2
Akustik İyileştirici Mevcut
Aksesuarlar Kullanma Kılavuzu*, Online ürün Kaydetme, Tabure*, Güç kablosu, USB Wireless LAN adaptörü, USB Wireless LAN adaptörü kullanım kılavuzu*, USB kablo (USB Type A – USB Type B)*, USB dönüştürücü kablo(USB Type B – USB Micro B / USB Type B – USB Type C)* *Bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Cangöz Müzik'ten bilgi alabilirsiniz.
Taksit Seçenekleri

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
Bu Ürünler de İlginizi Çekebilir
Bu Kategorinin En Çok Satanları

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.