Facebook ile Bağlan
Nefesliler » Trompetler » Bb Trompetler
King 2055TLA Sib Trompet
 • Stok Kodu: 2055TLA
 • Marka: King

Taksitli Satış Fiyatı

8,612.42 TL

KDV Dahildir.

Toptan Satış Fiyatı

6,979.03 TL

KDV Dahil.

Döviz Fiyatı

1,175.00 USD

KDV Dahildir.

TIKLA WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER

0541 481 93 93

Whatsapp üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Ürün stoklarımızda bulunmuyor.

Üzülmeyin! Stok Bilgisi İçin Bizi Arayın.

0541 481 93 93
0212 244 38 37

 • Ürün Özellikleri
 • Taksit Seçenekleri
 • Kargo ve Garanti
 • Ürün Yorumları
 • Ürün Videosu

King 2055TLA Sib Trompet

KING adı 1894 yılından beri dünya çapında yüksek kaliteli pirinç enstrümanlar ile eş anlamlı olmuştur. Tommy Dorsey, Ziggy Elman, Julian "Cannonball" Adderley, Charlie "The Bird" Parker ve Harry James gibi dünyaca ünlü sanatçılar müzik aleti seçimi olarak KING markasını tercih etmiştir.Eastlake, Ohio'da üretilen bugünün KING Silver Flair trompetleri, orta dereceden profesyonel düzeye kadar en iyi çalım özelliklerini ve her yaştan öğrencilerin kullanımı için gerçek bir değer sunan geleneği devam ettirmektedir.

KING Silver Flair serisi Sib trompetler 462" ölçüsünde çapa ve kusursuz ve net ses üretimi için 4-7/8" ölçüsünde kalağa sahiptir.Patentli "quick release" birinci valf başparmak tetiği kolay tonlama ayarı yapmanızı sağlar. Altın lake kaplaması enstrümanın genel sesi için ince bir sıcaklık sağlar. 2055TLA orta-üst seviye icracılar için fiyat performas açısından mükemmel bir enstrümandır.

 • .462" çap
 • 4-7/8" kalak
 • Monel pistonlar
 • Birinci valf başparmak tetiği
 • Altın Lake kaplama
 • CKB 3C ağızlık
 • 7555C ağaç kutu
 • %100 Amerikan üretimidir!

King Tarihçesi

King'in mükemmelliyetçilik geleneği 1893'e kadar uzanmaktadır. Genç bir adam olan Henderson N. White müziği ve tiyatroyu seven biriydi. Cleveland, Ohio da bir enstrüman tamircisinde çalışarak geçimini sağlayan Henderson, gün geçtikçe kendisini geliştirerek ismini duyurmaya başlamıştı ve zamanla müşterileri ile ilişkilerini geliştirerek şehir müzisyenleriyle arkadaş olmuştu.

En iyi müzisyenlerden biri ve the Lyceum Theatre orkestrasında solo trombonist olan Thomas King, kendisine yeni bir trombon tasarlaması için Henderson N. White den yardım istedi. İki adam işbirliği yaptılar ve Thomas King tecrubesiyle White a destek verirken White ise ona mekanik destek sağladı. Kendi fikirleri üzerinde çalışarak bir aylık bir periyod boyunca fikirlerini test ettiler ve nihayet bir çok yönden büyük oranda geliştirilmiş ve üstün ton kalitesi sunan bir trombon ürettiler. White daha sonra bu trombona arkadaşının adını (King) verdi. King, Cleveland da hemen başarı elde etti ve ülkenin en popüler trombonlarından biri haline geldi ve White kornet üretimine de başladı. White'ın yeni tasarladığı patentli gümüş kornet de tıpkı trombon gibi başarı sağladı ve hemen kabul gördü. King trompetlerin hemen ardından French hornlar (korno), baritonlar ve efanyumlar üretildi ve böylece şirket kuruldu, çünkü genç kurucusu tüm iyi müzisyenlerin en iyi enstrümanları hakettiğini hissediyordu.

Şirketin gelişimi kurulduğu günden bu yana aynı bağlılıka devam etmektedir. King ilk yıllarında müzik topluluklarında kullanılan enstrümanların kusurlarının hangi sebeplerden kaynaklandığını öğrenebilmek için kendi çalışanlarıyla birlikte tezgahlarda çalıştı ve her kusurun düzeltilmesi konusunda ısrarcıydı. Hatta haftada 3 kez fabrikasında ürettiği enstrümanları test etmeleri için 12 farklı gruba sponsor oldu. Konserleri ciddiyetle dinledi ve sonrasında müzisyenlerle yaptığı görüşmelerin sonucu olarak bir çok düzeltmelerde bulundu. Şirketini bu bağlılık, mükemmelliyetçilik ve kusursuz işçilik üzerine inşa etti. King enstrümanları üstün avantajlarıyla kamuoyuna tanıtıldı. H.N. White kornetler, trompetler ve trombonlar için kalak üretiminde gümüş kullanımına öncülük etmiştir ve sonuç olarak geleneksel kalakları daha güçlü ve daha zengin sese sahip oldukları bir üst seviyeye taşımıştır.

H.White 1940 senesinde öldüğü güne kadar kendisinin tasarlayıp geliştirdiği 28 enstrüman da dahil olmak üzere müzikal anlamda üstün sağlam ve dayanıklı birçok bakır enstrüman üretmiştir. Sonraki 25 yıl boyunca iş bayan H. White başkanlığında devam etmiştir. 1964 yılında Eastlake, Ohio da 12-1/2 hektarlık bir arazide üretim için yeni bir tesis kuruldu, orkestra şefleri ve müzisyenler King enstrümanlarının eğitsel üstünlüğünü keşfettiler ve King enstrümanlarının ününü genişlettiler.

1965 yılında bayan White emekli olunca şirket White ailesinin idelallerini ve felsefesini üzerlerinde taşımaya niyetli bir grup yatırımcıya satıldı. Sonrasında şirketin büyüme politikası devam etti, daha büyük bir organizasyon ve bir dernek aracılığıyla daha da büyüme elde edilebileceği belirlendi. 1966 ocak ayında şirket elektronik eğlence sektörünün öncüsü olan Seeburg Corperation ile birleşti. Bu birleşme tamamlandığında şirketin ismi kısa bir süre için "The H. N. White Company to King Musical Instruments" olarak değiştirildi ve mülkiyet bir kez daha el değiştirdi. Yıllar boyunca birçok ünlü profesyonel müzisyen King enstrümanlarının tanıtımını gerçekleştirdiler.

Tommy Dorsey kariyeri boyunca King trombon kullanmıştır. Ayrıca kardeşi Jimmy de aynı şekilde King enstrümanlarını kullanmıştır. William Bell, Ray Anthony, Vaughn Monroe, Johnny "Scat" Davis, Harry James, Nat Adderley, Kai Winding, Yusef Lateef, Cannonball Adderley ve Mel Davis de diğer kullanıcılar arasında yer alıyor.

Bugünün en iyi müzisyenleri ve müzik toplulukları King bakır sazları ve saksafonlarının kalitesi ve performansı konusunda son derece ısrarcılar ve King efsanesi güçlü sesi ile sektöründe öncü olmaya devam ediyor.

Taksit Seçenekleri

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.