x
  • TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ GARANTİSİ ®
  • %100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ 0541 481 93 93
  • 50 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
2017 Nisan 12

Müzik Ruhunuzu Yansıtır 4.5 100

Dünyanın her yerinde müzik vardır. Müzik dinlemeyen ne bir topluluk ne de bir insan vardır. Bazıları müziğin tam ortasında yer alırken bazıları da sessiz dinleyici olmayı tercih ederler. Ama herkes bir şekilde bir müzik tipini tercih eder. Peki, insanlar neye göre müzik tercihinde bulunurlar. Mesela bazı müzikler kulağımıza çalındığında kesinlikle sıkılmaya başlarız ama bazı müzikler de çaldığında yerimizde duramayız. Bunun nedenini hiç düşündünüz mü? Müzik, insan ruhunu dışa yansıtan bir araçtır. Yani çalınan ritme ayak uydurmak aslında istem dışı harekettir. Mesela Karadeniz müzikleri dinleyen Karadenizliler yerlerinde duramazlar. İşin içinde kemençe varsa kesinlikle oyun vardır. Hatta Karadenizliler kendi aralarında “Bizim yanımızda teneke çalmasın, kalkar oynarız” derler. Bu durum tamamen ruh hallerinin dışarıya yansımasından kaynaklanmaktadır. Bazı insanlar da daha değişik müzikleri dinlediklerinde hareketlenirler. Mesela gençler arasında son zamanlarda en yaygın olarak dinlenen müzikler elektro gitar kullanılarak yapılan müziklerdir. Tabi ki bir Karadeniz müziği gibi horon teptirmez ama o da kendine göre bir ritmin oluşmasını kesinlikle sağlar. Özellikle de mesela yolculuk yaparken gençlerin dinledikleri müziklere kulak verin. Enstrüman olarak hangi aletin kullanıldığını anlamaya çalışın. Kesinlikle varacağınız sonuç hareket düzeyi en üst seviyede olan enstrümanların çaldığını duyacaksınız. Bu durum da tamamen yolculuk psikolojisi ve gençlerin ruh hallerinden kaynaklanmaktadır. İtiraf etmeliyim ki ben de hareketli müzik dinlemeyi daha çok severim. 

İşyerinde müzik, evde müzik yolda müzik

Her alanda müzik olmasını isteyen insanların sayısı azımsanacak kadar az değildir. Mesela bir iş görüşmesine gidin ve kulaklarınızı biraz kabartın… Dışarıdan gelen insanların farklı bir bakış açısına kapılmaması için elbette müzik sesi yüksek çıkmaz. Ama çalışanların kendi duyabilecekleri düzeyde müzik açtıklarını kesinlikle görürsünüz ve dinledikleri müziklerin hareketli müzik olduğunu göreceksiniz. Normalde bir insan çalıştığında belki müzik dikkat dağınıklığına neden olur gibi bir düşünceye kapılabilir insan ama aslında çalışırken dinlenen müziğin sözleri akılda kalıcı olmasa bile bir şekilde çalışana tempo tutturur. İş yerlerinde çalınan müziklerin hareketli olmasının bir diğer nedeni de iş sahiplerinin bu konuda iyi analiz sahibi olmalarından kaynaklanıyor. Uzun süre sessiz ortamda çalışan kişilerin anti sosyal bir yapıya büründüklerini görebilirsiniz. Hatta “nasılsın” diye sorduğunda sizi duymayacak hale bile gelir. Bunun nedeni uzun süre sessiz ortamda kalmasından kaynaklanmaktadır. İş konusunda eğitim alan bir patronunuz varsa, tarzı olmasa bile dinlettiği müziklerde elektro gitar kullanıldığını tespit edebilirsiniz. Çünkü bu enstrüman, insan kanının harekete geçirir ve insanlar daha fazla çalışma azmine sahip olurlar. Bu da haliyle işlerin akışının hızlanmasını sağlar. Eh! Hangi patron işlerinin çabuk bitmesini istemez ki?

Müziğinizi iyi seçin

Duruma göre müzik tipini değiştirmek gerekiyor. Ne sürekli hareketli müzik dinlenebilir, ne de sürekli arabesk dinlenebilir. İnsanın ruh hali her zaman aynı ritmi göstermez. Bazen arabesk dinleyesi gelir bazen de elektro gitar ile yapılmış müzikleri dinleyesi gelir. Eğer bunu doğru şekilde ayarlamayı başarırsanız, gün içinde daha yüksek performansla çalıştığınızı göreceksiniz. Bu yüzden güne başlarken ki ruh halinizin nasıl olduğunu tespit edin ve gün içinde ruh halinizi yansıtan müzikleri dinlemeye gayret edin. Bunu yaptıktan birkaç gün sonra tekrar bu satırları okuyun, o zaman daha fazla hak vereceksiniz.

Paylaş
Beğen
Bir şeyleri doğru yapıyoruz ki 1960 yılından beri her zaman sizlerin öncelikli tercihi olduk. 1960 senesinde Ankara’da kurulan firmamız geçen her yıl içerisinde büyüyerek bugün 74 markanın Türkiye distribütörlüğünü üstlenmiş durumdadır. Ankara'da 1, İstanbul'da 5 perakende mağazamız, www.1enstruman.com online satış sitesimiz www.cangozbayi.com kurumsal satış sitemiz ve Türkiye genelinde 600’den fazla satış noktamız ile ithal ettiğimiz enstrüman ve aksesuarlarını, amatöründen profesyoneline tüm müzik severler ile buluşturmaktayız.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.