x
  • TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ GARANTİSİ ®
  • %100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ 0541 481 93 93
  • 50 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
2017 Nisan 26

Klarnet Eğitimi Almak İster Misiniz? 4.5 100

Her insanın müziğe ilgisi vardır. Kiminde daha fazla kiminde daha az amma mutlaka her insanda mutlaka bu duyguları depreştiren bir etkinin olduğundan söz etmek mümkündür. Müzik dünyasından uzak kalan insanların sayısı herhalde hiç yok denecek kadar azdır. Bazıları sade dinleyici olmayı tercih ederken bazıları ise bu işin içinde olmak isterler. İşin içinde olmak isteyenler, öncelikle bir enstrüman satın alarak işe koyulabilirler. Yani ilgi duydukları bir çalgı aleti… Her çalgı aletinin farklı bir çalış şekli vardır. Kimileri vurmalı, kimileri telli, kimileri ise üflemelidir bu çalgıların. Klarnet üflemeli çalgı grubunda yer alırlar. El hareketleri ve nefes kontrolü, bu müzik aleti için önemlidir. Tabi ki bu işi öğrenmek için bir de eğitimden geçmek gerekiyor. Yani basit bir şekilde her eline klarnet alan “çalayım” dese bile çalamaz en azından istendiği gibi çalamaz. Günümüzde müzik eğitim kursları, her çalgı aleti için eğitim veren yerlerdir. Ücretli veya belediyelerin tertiplediği ücretsiz kurslara kayıt yaptırarak işe koyulabilirsiniz. Kısa sürede en azından nasıl üflemeniz gerektiğini, notaların yerlerini ve çıkartmak istediğiniz sesi bir şekilde tutturursunuz. Her müzik aletinde olduğu gibi klarnette de sabır çok önemlidir. Bazen bu işi öğrenmek çok kısa bir sürede mümkün olabilirken bazı durumlarda bu süre daha da uzun olabilir. Ancak sabrı elinizden bırakmadığınız müddetçe kesinlikle işi öğrenebileceğinizden emin olabilirsiniz.

İşe nereden başlamalısınız?

Çalgı aletleri, kendi başına özgün bir dünyadır. Bu dünyanın sesleri ve renkleri vardır. yani soluk bir dünya ile benzetmek veya basit bir işmiş gibi bakmak, gerçekten de işin akışına aykırıdır. Piyasada bildiğiniz veya bilmediğiniz nice sanatçılar, bir müzik aletini öğrenmek için yıllarını veriyorlar. Her ne kadar işin ustaları da olsalar, eğitim hiçbir zaman tamamlanmış sayılmaz. Evet, her ne kadar yedi notadan meydana gelen bir dünya olsa da iş öğrenildikçe notaların renkleri değişir ve yedi rakamı yedi binlere kadar çıkabilir. Farklı sesleri, farklı üfleme teknikleri ve netice itibariyle değişen notalar… Her bir üflemesi ustanın kendine özgü çalış şeklini doğurur. Peki, sizin nereden başlamanız gerekiyor? Öncelikle klarnetler konusunda alışveriş yapabileceğiniz geniş kapsamlı bir adres bulmanız gerekiyor. Yani tür ve seçenek bakımından değişen bu aletler arasında size en uygun fiyatı sunan ve en çok seçeneği bir arada barındıran bir adres. Bir müzik marketi veya bir internet sitesinden bu işi halledebilirsiniz. İşin bu kısmını atlattıktan sonra ise klarnet üflemek için özel bir zamana ihtiyacınız olacaktır. Bunun için de günün belli saatlerini bu işe adamalısınız. Yani işin daha da önemlisi, bu işi önemsemeniz gerekiyor. Kısa vadede öğrenmek belki mümkün olabilir ancak işin ustalığı için mümkün olmadığını kesinlikle bilmeniz gerekiyor.

Müzik dünyası ile irtibat halinde olabilmek ve bu dünyadan haz alabilmek için fedakarlık şarttır. Aslında her işte böyledir. Bir işi tam anlamıyla öğrenmek için zamandan feragat etmek gerek, sabırlı olmak gerek ve en önemlisi de severek yapmak gerek. Klarnetler ve eğitimi de böyledir. Yani kısa sürede öğrenebileceğinizi veya öğrendikten sonra her şeyin bittiğini düşünmemeniz aksine daha fazla üzerinde çalışmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Bu şekilde bir eğitime başladığınızda, daha da ileri seviyelere ulaşabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Paylaş
Beğen
Bir şeyleri doğru yapıyoruz ki 1960 yılından beri her zaman sizlerin öncelikli tercihi olduk. 1960 senesinde Ankara’da kurulan firmamız geçen her yıl içerisinde büyüyerek bugün 74 markanın Türkiye distribütörlüğünü üstlenmiş durumdadır. Ankara'da 1, İstanbul'da 5 perakende mağazamız, www.1enstruman.com online satış sitesimiz www.cangozbayi.com kurumsal satış sitemiz ve Türkiye genelinde 600’den fazla satış noktamız ile ithal ettiğimiz enstrüman ve aksesuarlarını, amatöründen profesyoneline tüm müzik severler ile buluşturmaktayız.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.