x
  • TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ GARANTİSİ ®
  • %100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ 0541 481 93 93
  • 50 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
2017 Nisan 10

Kendinizi Elektro Gitarın Ritimlerine Bırakın 4.5 100

Müzik, benim hayatımın en önemli parçalarından biridir. Sabah işe giderken, çalışırken, akşam dönerken, uyurken… Her anım müzik dinlemekle geçer. Bir de sevdiğim bazı müzikler vardır ki gün boyu defalarca dinlememe rağmen bir bıkkınlık hissetmem ve sürekli olarak dinlemekten hoşlanırım. Elbette sevdiğim müzikleri başkalarının sevmesini beklemek gibi bir derdim yok, zira “zevkler ve renkler tartışılmaz” der atalarımız. Ama bir tartışma konusu olarak bazı enstrümanların diğer enstrümanlardan daha fazla keyif verdiğini söyleyebilirim. Mesela sabahları uyandığımda, cansız veya duygusal bir müzik dinlemem iş saatlerinde kesinlikle moralimin bozuk olmasına neden olur veya çalışırken aynı şeyi yaptığımda iş performansımın çok daha düşük olduğunu fark ederim. Ama bunun yerine mesela elektro gitar ile yapılmış bir müzik ile güne başlasam, iş saatlerinde de böyle bir müzikle işe devam etsem kesinlikle performansımın çok daha yüksek olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Müzik, insan üzerinde, hayvanlar üzerinde hatta ağzı-dili olmayan bitkiler üzerinde bile derinden etki bırakan bir güce sahiptir. İnsanların dinledikleri müziklere göre karakter sahibi olduklarını mesela daha önce çok psikologdan duymuştum. Doğrusu ilk duyduğumda bana da biraz abes gelmedi değil ancak bir de dinlediğim müziklere ve hareket tarzıma baktığımda haklı olduklarını çok daha iyi anladım. Yani müzik seçerken dikkatli davranmak gerekiyor. Her müzik, her insanın fıtratına uygun olacak diye bir kural yoktur.

Elektro gitar ritmi sizi hareketlendirir

Çoğu insan herhalde monoton olmaktan ya da arabesk takılmaktan pek hoşlanmaz. Özellikle de yeni nesil, arabesk müziklere çok daha uzaktır. Ruhlarını okşayacak onları galeyana getirecek müzikleri daha çok severler. Otobüslerde, metrolarda veya diğer toplu taşıma araçlarında biraz kulağınızı açarak kulaklıklardan yükselen sesleri dinleyin, zaten yeni neslin nasıl müzikler dinlediklerini çok rahatlıkla anlayabilirsiniz. Aslına bakarsanız hak vermiyor değilim. Kendim de hareketli müziklerden hoşlanan biri olarak kesinlikle monoton müzik dinlemeyi tercih etmem. Tabi ki zaman zaman insan arabesk, fantezi veya slow müzik dinlemek ister. Ama bunun kesinlikle sürekli hale getirilmemesine dikkat edilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Mesela sabah kalktığınızda enerjik olmak istiyorsanız, usta bir müzisyenin elektro gitarlar ile yaptığı bir müziği açarak kulaklığınızı takın ve yola koyulun. Kesinlikle bir önceki gün arabesk dinlerken ki ruh halinin çok dışında olduğunuzu göreceksiniz. Başında da dediğim gibi müzikler, insan hayatı üzerinde derinden etki bırakan araçlardır. Yani müzik aletini hareketli ritimlerle dolu bir alet olarak tercih edenler, arabesk müzikle daha yakından ilgilenenlerden çok daha farklı olduklarını söylememiz gerekiyor.

Müzik candır…

Müziksiz bir hayatın olabileceğini düşünmek bile canımın sıkılmasına neden oluyor. İş yerinde sessizlik, evde sessizlik, metroda sessizlik, sessizlik çarpı sessizlik… Böylesine giden bir hayatın içerisinde yer almak kesinlikle özgür ruhuma muhaliftir. Ben her zaman müziğin kulağıma çalmasından yanayım. Yani kesinlikle monoton bir hayat yaşamak, iş yerinde müziksiz çalışmak bana göre değildir. Tabi müzik dinlerken de kesinlikle elektro gitar ile yapılmış müzikler olmasına da dikkat ediyorum. Yani müzik dinlerken de kendi tarzım dışına çıkılmasından hiç hoşlanmam. Çünkü bu, iş saatlerinde beni fazlasıyla etkiliyor.

Paylaş
Beğen
Bir şeyleri doğru yapıyoruz ki 1960 yılından beri her zaman sizlerin öncelikli tercihi olduk. 1960 senesinde Ankara’da kurulan firmamız geçen her yıl içerisinde büyüyerek bugün 74 markanın Türkiye distribütörlüğünü üstlenmiş durumdadır. Ankara'da 1, İstanbul'da 5 perakende mağazamız, www.1enstruman.com online satış sitesimiz www.cangozbayi.com kurumsal satış sitemiz ve Türkiye genelinde 600’den fazla satış noktamız ile ithal ettiğimiz enstrüman ve aksesuarlarını, amatöründen profesyoneline tüm müzik severler ile buluşturmaktayız.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.